برگزاری دومین نشست پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قوانین مالیاتی توسط شرکت کفا

کد خبر : #202
تاریخ انتشار : دوشنبه, 24 آبان 1395 21:37
تعداد بازدید کننده : 730
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری دومین نشست پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دومین سری از نشست های پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قوانین مالیاتی توسط شرکت کفا با موفقیت برگزار گردید.

به موجب توافق انجام شده بین شرکت کارآفرینی و فن آوری ایران (کفا) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، شرکت کفا به عنوان کارگزار رسمی فعالیت های آموزشی معاونت ، عهده دار برپایی نشست های پرسش و پاسخ گردیده است.
دومین سری از نشست های پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قوانین مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده در تاریخ شانزدهم آبان ماه 1395 و در سالن همایش های شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد. در مراحل ثبت نام این نشست نیز مشابه نشست اول، به دلیل استقبال خوب متقاضیان، ظرفیت ثبت نام سریعا به اتمام رسید و جمع کثیری از مخاطبان در شرکتهای دانش بنیان با تماس تلفنی درخواست شرکت در نشست را داشتند که به دلیل حفظ کیفیت نشست و برقرار ماندن امکان پاسخگویی به سوال های بیشتر در نشست، با درخواست آنها موافقت نشد.

قبل از برگزاری نشست هماهنگی های متعدد صورت گرفته و تدارکات پذیرایی از میهمانان ، سیستم صوتی و تصویری پیش بینی گردید. در این نشست پکیجی شامل: جزوه ای در خصوص برخی قوانین مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، فرم نظر سنجی و فرم پرسش نامه در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. این فرمهای نظرسنجی بعد از برگزاری جلسه نشست به صورت نمودارهای تحلیلی وضعیت نظرات افراد را در اختیار برگزارکنندگان نشست قرارخواهد داد تا به روشهای علمی و با رویکرد استفاده از نظرات مثبت و منفی و بررسی نقطه نظرات ارایه شده در قالب پیشنهاد و یا بعضا انتقاد ، نشستهای آتی را پربارتر برگزار کرد. در این نشست فرم سوالات نیز از شرکت کنندگان دریافت گردید. بیان این پرسشها و جمع آوری آنها در آینده شرایط ایجاد بانک اطلاعات پرسش و پاسخ های متداول در هر زمینه را فراهم خواهد ساخت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ابتدای نشست پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید، جناب آقای ترابی کارشناس معاونت در حوزه قوانین مالیاتی به پاسخ به پرسشهایی پرداختند که از قبل طبقه بندی شده بود و بیشتر در باب موضوعات مالیات مستقیم و ارزش افزوده شرکتهای دانش بنیان اختصاص داشت. در ادامه جناب استاد میرزایی با دسته بندی کردن و تفکیک مباحث مالیاتی به صورت مختصر ، مخاطبان خود را با مبحث مالیات مستقیم و ارزش افزوده و وظایف نهادهای مالیاتی و مودیان ، آشنا نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


در ادامه کارشناس نشست با استفاده از تجربیات خود و بیان مواد قانونی خاص که مودیان باید به آن توجه نشان دهند به تفکیک دقیق حوزه مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده ، وجوه انفکاک و افتراق آنها پرداختند. در این بین فرم های پرسش نامه از شرکت کنندگان دریافت و در اختیار جناب ترابی کارشناس مربوطه قرار گرفت و ایشان با دسته بندی کردن سوالات در دو بخش مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، آنها را در اختیار مدرس جناب دکتر میرزایی قراردادند تا ایشان به فراخور پرسش افراد ، پاسخ مناسب را ارایه دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 شایان ذکر است، تمام رویدادهای نشست لحظه به لحظه توسط گروه تصویر برداری ثبت و ضبط گردید تا در آینده در اختیار مخاطبان قرار گیرد.
جدول تحلیلی نظرسنجی که در شکل ذیل نشان داده شده ، درصد رضایت مندی شرکت کنندگان را نشان میدهد:

 

“ برگزاری دومین نشست پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قوانین مالیاتی توسط شرکت کفا ”