برگزاری سومین نشست پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قانون کار توسط شرکت کفا

کد خبر : #217
تاریخ انتشار : شنبه, 20 آذر 1395 11:08
تعداد بازدید کننده : 949
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری سومین نشست پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سومین سری از نشست های پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قانون کار توسط شرکت کفا با موفقیت برگزار گردید.

به موجب توافق انجام شده بین شرکت کارآفرینی و فن آوری ایران (کفا) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، شرکت کفا به عنوان کارگزار رسمی فعالیت های آموزشی معاونت ، عهده دار برپایی نشست های پرسش و پاسخ گردیده است.


سومین سری از نشست های پرسش و پاسخ با موضوع "آشنایی با قانون کار ، قراردادهای پرسنلی و حقوق و دستمزد"، طبق هماهنگی های انجام شده با کارگروه ارزیابی و نظارت شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- آقایان منجم زاده و جغتایی و دبیر جلسه آقای سیف، در تاریخ دوم آذر ماه 1395 و در سالن همایش های شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد. در مراحل ثبت نام این نشست نیز مشابه نشست های گذشته، به دلیل استقبال خوب متقاضیان، ظرفیت ثبت نام سریعا به اتمام رسید و جمع کثیری از مخاطبان در شرکتهای دانش بنیان با تماس تلفنی درخواست شرکت در نشست را داشتند که به دلیل حفظ کیفیت نشست و برقرار ماندن امکان پاسخگویی به سوال های بیشتر در نشست، با درخواست آنها موافقت نشد. توصیه دبیر نشست ها به شرکت ها این است که در همان ساعات اولیه ای که پرتال معاونت امکان ثبت نام را به شرکت ها میدهد ، نسبت به ثبت درخواست خود برای شرکت در نشست اقدام نمایند زیرا به درخواست هایی که بعد از اعلام تکمیل ظرفیت ثبت شوند و یا پیگیری های تلفنی از طریق دبیر نشست ترتیب اثر داده نخواهد شد. تصمیم تیم مدیریت نشست بر این اساس است که بوسیله کاهش تعداد افراد حاضر در جلسه شرایطی فراهم شود تا بیشترین تعداد سوال با پاسخ های جامع و مناسب همراه باشد تا سطح نشست به بالاتربن کیفیت و کارایی خود برسد.
طبق روال از چند روز قبل از نشست مقدمات هماهنگی نشست آغاز شد و در روز نشست هم ساعاتی قبل از شروع نشست عوامل اجرایی از قبیل کادر خدمات ، مسئولین سالن و واحد فیلم برداری در محل برگزاری حاضر شدند تا شرایط برگزاری مطلوب نشست را فراهم نمایند. همچنین به هریک از شرکت کنندگان پکیج مخصوص این نشست اهدا شد که این پکیج ها شامل:


- ده ها مورد پرسش به همراه پاسخ تشریحی و مبسوط به آنها
- پرسش و پاسخ های مربوط به تعداد زیادی از آخرین آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی شده وزارت کار
- فرم ارزشیابی
- فرم پرسش نامه نشست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ابتدای نشست پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید، جناب آقای سیف دبیر نشست به بررسی وضعیت نشست پرداختند، ایشان همچنین برای حفظ روال صحیح و برقراری نظم در طول نشست به توضیح مراحل مختلف برگزاری نشست قانون کار پرداخته و نحوه بیان پرسش ها و تحویل فرم های پرسش نامه و نظر سنجی را برای شرکت کنندگان تشریح کردند.
در ادامه کارشناس نشست جناب استاد خوشوقتی به بیان مقدماتی در خصوص قوانین کار و بیان برخی دستورالعمل های مهم پرداختند و در پایان هر مبحث به مخاطبان فرصت داده میشد تا پرسش های خودشان را مطرح نمایند و سپس کارشناس محترم به تک تک پرسش ها با دقت تمام پاسخ میدادند، ایشان همچنین راهکارها و پیشنهادات خاص خود را در خصوص آیین نامه ها و قوانین و روش عملکرد مدیریت در قبال نیروی انسانی به شرکت های دانش بنیان ارائه می دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از استراحتی به مدت ده دقیقه بخش دوم نشست آغاز شد . البته مخاطبان در فاصله همین ده دقیقه سوالات خود را از دبیر نشست و کارشناس مربوطه میپرسیدند. بخش دوم به سوالات کتبی مخاطبان که از جمع آوری فرم های پرسش نامه موجود در پیکج ها بدست آمده بود، اختصاص یافت. در این بخش همچنین، فرم های نظرسنجی هم از مخاطبان دریافت شد، این فرم های نظرسنجی بعد از برگزاری جلسه نشست به صورت نمودارهای تحلیلی وضعیت نظرات افراد را در اختیار برگزارکنندگان نشست قرارخواهد داد تا به روشهای علمی و با رویکرد استفاده از نظرات مثبت و منفی و بررسی نقطه نظرات ارایه شده در قالب پیشنهاد و یا بعضا انتقاد ، نشستهای آتی را پربارتر برگزار کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تمام رویدادهای نشست لحظه به لحظه توسط گروه تصویر برداری ثبت و ضبط گردید تا در آینده به روشهای متعدد در اختیار مخاطبان قرار گیرد . این رویداد تصویری علاوه بر فوایدی که برای حاضرین در نشست دارد میتواند اطلاعات مهم مطرح شده را در اختیار افرادی قرار دهد که به هر دلیل نتوانستند در این نشست شرکت نمایند.

جدول تحلیل نظرسنجی و درصد رضایت مندی شرکت کنندگان در این نشست در تصاویر زیر قابل مشاهده می باشد:

 

   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ برگزاری سومین نشست پرسش و پاسخ با موضوع آشنایی با قانون کار توسط شرکت کفا ”