از تبادلات شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و کره‌جنوبی درحوزه فناوری‌های فرهنگی حمایت‌ کامل...

کد خبر : #227
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 آذر 1395 21:51
تعداد بازدید کننده : 574
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
از تبادلات شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نخستین نشست سالیانه ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و تیون یونگ معاون وزیر فرهنگ ورزش و گردشگری کره جنوبی و جمعی از مسوولان دو کشور برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست سالیانه ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی با بیان اینکه بعد از انعقاد تفاهم نامه همکاری معاونت علمی با کشور کره جنوبی روابط علمی و فناوری دو کشور با روند خوبی در حال اجرا است اظهار کرد: اقتصاد دانش بنیان یکی از مباحث مهمی است که در این دولت مورد توجه جدی است و خوشبختانه در ایران توانایی ها و زیرساخت های خوبی همچون بیش از 30 میلیون نیروی جوان و افراد تحصیلکرده برای این موضوع وجود دارد. با توجه به این نکته روند وابستگی کشور به نفت نیز کاهش یافته به گونه ای که میزان وابستگی به نفت در سال های اخیر به حدود 20 درصد رسیده است و این افتخاری برای کشوری همچون ایران با فرهنگ غنی است.

 

استفاده از کمک های فنی و فکری در دو کشور

رییس بنیاد ملی نخبگان ایران درباره همکاری های علمی با کره جنوبی بیان کرد: ایران و کره جنوبی مشابهات فرهنگی زیادی دارند و هر دو کشور دارای تاریخی قدیمی و کهن هستند، در حوزه فناوری های فرهنگی نیز ایران می تواند از تجربیات کره جنوبی بهره برد زیرا ایران کشوری جوان در این حوزه است البته سایر کشورها نیز در این حوزه جوان هستند اما کره جنوبی کشوری است که در این حوزه به خوبی فعالیت کرده است.

رییس ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز، با بیان اینکه در حال توسعه روابط علمی و فناوری با کره جنوبی در حوزه فناوری های فرهنگی هستیم ابراز کرد: در این راستا همکاری هایمان را در حوزه دانشگاهی گسترش دادیم و دانشگاه خواجه نصیر با حمایت معاونت علمی تفاهمنامه ای را به منظور تبادل دانشجو و استاد با دانشگاهی کره ای منعقد کرده است. همچنین معاونت علمی آمادگی اعطای بورس و حمایت از تبادلات بین شرکت های دانش بنیان دراین حوزه را دارد و از قراردادهای بین شرکت های دانش بنیان بین دو کشور حمایت کامل می‌کند.

 

تسهیل ایجاد زیرساخت های تبادلات علمی و فناوری توسط معاونت علمی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه معاونت علمی به عنوان بخشی از دولت با ایجاد زیرساخت های لازم تبادلات در این زمینه را تسهیل می کند عنوان کرد: شناسایی شریک مناسب برای فعالیت‌ها بین دو کشور اقدام مهمی برای توسعه همکاری ها است که در این زمینه دولت باید یاری گر بخش خصوصی باشد. بنابراین برای داشتن شرکت های فعال در حوزه جهانی باید اقدامات مذکور را انجام دهیم.

ستاری با اشاره به فعالیت شرکت های ایرانی و موفقیت آنها در حوزه های مختلف گفت: در حوزه ict ایران بزرگترین بازار و شرکت های منطقه را دارا است شرکت هایی که فروشی بیش از یک میلیارد دلار در سال دارند همچنین سال آینده فروش بازار تجارت الکترونیکی به 80 میلیارد دلار خواهد رسید که تمام این موارد می تواند پایه ای برای توسعه بحث فناوری های فرهنگی در کشور باشد بنابراین از هر گونه همکاری بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و کره ای در این حوزه حمایت لازم و کامل را می کنیم.

تیون یون معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی، کیم سئونگ‌ــ‌هو سفیر کره جنوبی در ایران، علی وطنی معاون توسعه فناوری، سیدمحمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و سید احمدرضا علایی طباطبایی مدیرکل دفتر تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از دست اندرکاران حوزه صنایع خلاق در نخستین نشست سالیانه ایران و کره جنوبی در حوزه صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی حضور داشتند.

“ از تبادلات شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و کره‌جنوبی درحوزه فناوری‌های فرهنگی حمایت‌ کامل می‌کنیم ”