معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از کسب‌وکارهای جدید دانش‌بنیان حمایت می‌کند

کد خبر : #305
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 24 فروردین 1396 14:01
تعداد بازدید کننده : 450
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از کسب و کارهای جدید با موضوع دانش بنیان که در دومین دوره رویداد فین استارزعرضه می شوند حمایت می کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی درباره این چتر حمایتی گفت: خدمات مالی که در حوزه فناوری های جدید و با محوریت دانش بنیان عرضه می شوند از سوی معاونت علمی حمایت می شوند.

وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر معاونت علمی بیش از 100 نوع خدمات در حوزه دانش بنیان ارائه می کند اظهار کرد: بسیاری از خدماتی که ارائه می شود در راستای فعالیت های مجموعه های جدید و کسب و کارهای جدید خواهد بود ودرصورتی که این شرکت ها بتوانند فعالیت های خود را به سمت موضوع دانش بنیان و استفاده از فناوری های جدید سوق دهند می توانند از حمایت های معاونت علمی بهره مند شوند.

دلیری به برگزاری رویداد فین استارز توسط شرکت فرابورس ایران اشاره کرد و گفت:این رویداد به منظور گردهمایی تیم ها، استارتاپ ها، شرکت ها، صندوق های جسورانه، مراکز رشد و شتابدهنده ها، پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و تمامی نهادهای مالی که درزمینه فین تک و استفاده از فناوری های جدید فعالیت می کنند برگزار می شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی درادامه بیان کرد: با توجه به اینکه امروزه دنیا به سمت استفاده از فناوری های جدید در حوزه تامین مالی و بازار پول و سرمایه در حال حرکت است کشور ما نیز با توجه به فعالیت مناسب بازار پول و سرمایه خود و وجود تعداد زیادی بانک برآن شد تا از فناوری های جدید در کسب و کارهای جدید استفاده کند.

وی گفت: یکی از حوزه هایی که می توان در آن از فناوری های جدید استفاده کرد حوزه فناورهای مالی است که استفاده از کسب و کارهای جدید برای خدمات رسانی، کسب و کارهای اینترنتی، خدمات اینترنتی و ایجاد بستر مناسب برای انتقال وجه ومنابع مالی و ارتباط بین تولید کنندگان، فروشندگان و صادر کنندگان را با نهادهای مالی برقرار می سازد.

دلیری درباره هدف از برگزاری نمایشگاه بین المللی بانک، بورس و بیمه اظهار کرد: این نمایشگاه در راستای ارتقای نظام مالی کشوراز طریق فناوری های جدید هم در بازار پول و هم در بازار سرمایه برگزار می شود تا کارشناسان و شرکت ها وفعالان حوزه پولی و بانکی به تبادل نظر در پنل های تخصصی و بررسی آخرین تحولات این حوزه بپردازند.

دهمین نمایشگاه بین المللی بانک، بورس و بیمه توسط سازمان فرابورس ایران و با همکاری معاونت علمی از 26 تا 29 فروردین ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

“ معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از کسب‌وکارهای جدید دانش‌بنیان حمایت می‌کند ”