جشنواره ملی بُشری به منظور گسترش بازارسوغات فرهنگی برگزار می‌شود

کد خبر : #364
تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 مرداد 1396 9:38
تعداد بازدید کننده : 1265
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جشنواره ملی بُشری به منظور گسترش بازارسوغات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
جشنواره ملی بُشری با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی به منظور گسترش زمینه‌های فعالیت و حضور محصولات و سوغات فرهنگی در بازار برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیرخانه سوغات فرهنگی زائر، با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز، جشنواره ملی بشری را با هدف گسترش زمینه‌های فعالیت و حضور محصولات و سوغات فرهنگی بازار برگزار می‌کند.

توجه به جایگاه ممتاز تولید و عرضه محصولات فرهنگی و سوغات برای گروه سنی کودکان و نوجوانان، تامین نیاز‌های فرهنگی و معنوی کودکان و نوجوانان از طریق تولید محصولات فرهنگی و سوغات مناسب، جلوگیری از هجمه‌های ضد فرهنگی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین شناسایی توانمندی‌های تولیدکنندگان و طراحان محصولات فرهنگی با محتوای دینی و هویتی و مخاطبان کودک و نوجوان از جمله اهداف جشنواره ملی بُشریٰ است.

جشنواره بشری در دو بخش تولیدکنندگان و ایده‌پردازان برگزار خواهد شد. از اهداف جشنواره بُشریٰ می‌توان به حمایت از تولید کنندگان داخلی اشاره کرد. در این بخش تولید کنندگان محصولات طراحی و تولید خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌کنند.

پس از داوری، از طرح‌هایی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند تا سقف ده میلیارد ریال حمایت خواهد شد. حمایت از ایده پردازان و طراحان مستقل از دیگر اهداف جشنواره بُشریٰ است.

در این بخش ایده پردازان، هنرمندان و طراحان محصولات فرهنگی، طرح‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌کنند. پس از داوری، از طرح‌هایی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند، با حفظ حقوق مالکیت معنوی، حمایت گردیده و در تولید مشارکت خواهد شد.

قالب‌های محصولات ارسالی به جشنواره بُشریٰ شامل اسباب بازی و بازی‌های رایانه‌ای؛ سرگرمی‌های فکری و کمک آموزشی؛ نوشت‌افزار، وسایل شخصی و تزئینی؛ پوشاک و ابزار‌های کاربردی زندگی و نیز محصولات سمعی بصری و دیجیتال است.

برگزارکنندگان با لحاظ کردن حداکثر حمایت از بخش خصوصی و کمک به تولید و اشتغال، تمامی تلاش خود را در جهت حفظ حقوق مالکیت معنوی آثار و محصولات رسیده در محدوه وظایف و برگزاری این فراخوان به کار خواهند بست. ضمن اینکه درج گروه سنی مخاطب بر روی محصول الزامی است.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره تا پنجشنبه ۹ شهریورماه ۹۶ فرصت دارند. داوری این رویداد همزمان با برگزاری نمایشگاه ۱۱ تا ۱۴ شهریورماه صورت می‌گیرد. نتیجه داوری‌ها نیز عید سعید غدیر اعلام خواهد شد.

جشنواره ملی بشری با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و همچنین ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی به منظور گسترش زمینه‌های فعالیت و حضور محصولات و سوغات فرهنگی بازار برگزار می‌شود.

“ جشنواره ملی بُشری به منظور گسترش بازارسوغات فرهنگی برگزار می‌شود ”